Sparta
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


This is SPARTA
 
AcasaAcasa  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Ce este parkour???

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
[300] Leonidas
Admin
[300] Leonidas


Numarul mesajelor : 340
Varsta : 33
Localizare : Romania, jud.Buzau, com.Posta Calnau
Data de inscriere : 10/12/2007

Ce este parkour??? Empty
MesajSubiect: Ce este parkour???   Ce este parkour??? EmptyMar Mar 04, 2008 1:10 am

Vreau sa aud parerile tuturor despre acest sport. Eu practic asa ceva.

Eu pot sa spun ca este ceva magnific. Ca este un sport extrem. iti poti dezvolta multe la acest corp. Ex: echilibrul, flexibilitatea, agilitatea, viteza, conditia fizica, agerimea ochilor si multe altele. Intr-un cuvant...Superb.
Sus In jos
https://spartan.catsboard.com
Sir Gabius

Sir Gabius


Numarul mesajelor : 157
Varsta : 45
Localizare : Botosani,Romania
Data de inscriere : 11/12/2007

Ce este parkour??? Empty
MesajSubiect: Re: Ce este parkour???   Ce este parkour??? EmptyMar Mar 04, 2008 3:02 pm

Ca umil supus si prieten te sfatuiesc sa renunti.Iti poti dezvolta toate aceste valente si altfel.Intr-o fractiune de secunda iti poti rupe mainile,picioarele,coastele,poti sa-ti spargi capul sau sa ramaii fara dinti in gura.Mai gadneste-te!!!Si pentru un verisor de-al meu din Brasov era superb pana cand a alunecat de pe o balustrada si a cazut in cap pe niste trepte si acum sta in scaun cu rotile.Aviz amatorilor de parkour!
Sus In jos
[300] Leonidas
Admin
[300] Leonidas


Numarul mesajelor : 340
Varsta : 33
Localizare : Romania, jud.Buzau, com.Posta Calnau
Data de inscriere : 10/12/2007

Ce este parkour??? Empty
MesajSubiect: X   Ce este parkour??? EmptyDum Mar 09, 2008 12:39 am

Mda, stiu ca este foarte riscant, dar daca nu ai curaj nu poti sa faci parkour. Daca ai curaj, faci orice si cu multa atentie si nu te vei accidenta deloc. Recunosc ca si eu m-am accidentat de multe ori, doar pentru ca nu am fost atent. Dar daca te concentrezi si ai mult exercitiu de la cel mai mic la cel mai mare nu te vei accidenta si nu vei pati nimic. Asta nu-mi place la toti, ca cica te lovesti, ca iti rupi gatul ca nu mai stiu ce si nu mai stiu ce. Asta inseamna ca iti este frica sa faci ceva in viata (ma refer in general la cei care spun ce am spus eu). Trebuie sa ai curaj sa faci orice.
Sus In jos
https://spartan.catsboard.com
Vizitato
Vizitator




Ce este parkour??? Empty
MesajSubiect: x   Ce este parkour??? EmptyDum Aug 17, 2008 11:25 pm

Ce este parkour??? (parerea mea) un sport super dar si periculos...si eu il practic doar ca in ultimul timp chear am uitat...
Sus In jos
Continut sponsorizat





Ce este parkour??? Empty
MesajSubiect: Re: Ce este parkour???   Ce este parkour??? Empty

Sus In jos
 
Ce este parkour???
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» si eu practic parkour

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sparta :: Diverse :: Parkour-
Mergi direct la: