Sparta
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


This is SPARTA
 
AcasaAcasa  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Ce alte jocuri mai jucati???

In jos 
5 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Vizitato
Vizitator




Ce alte jocuri mai jucati??? Empty
MesajSubiect: Ce alte jocuri mai jucati???   Ce alte jocuri mai jucati??? EmptyVin Ian 11, 2008 2:28 pm

Eu joc Torn City!
E super!
Tocmai ma pregatesc sa fac o factiune numita Sparta!! Smile
Daca vreti incercati-l
http://www.torncity.com/register.php?XID=646832
Sus In jos
Sir Gabius

Sir Gabius


Numarul mesajelor : 157
Varsta : 45
Localizare : Botosani,Romania
Data de inscriere : 11/12/2007

Ce alte jocuri mai jucati??? Empty
MesajSubiect: Re: Ce alte jocuri mai jucati???   Ce alte jocuri mai jucati??? EmptyVin Ian 11, 2008 7:36 pm

Eu mai joc Travian si Conquiztador
Sus In jos
[300] Leonidas
Admin
[300] Leonidas


Numarul mesajelor : 340
Varsta : 33
Localizare : Romania, jud.Buzau, com.Posta Calnau
Data de inscriere : 10/12/2007

Ce alte jocuri mai jucati??? Empty
MesajSubiect: aha   Ce alte jocuri mai jucati??? EmptyJoi Ian 17, 2008 11:40 pm

Travian nu-mi place ca are grafica naspa (cel putin pentru mine).

O sa incerc insa celalalt joc, dar scrie si tu lincul acolo ca nu-l stiu. Si voi incerca si cel scris de Arachton.

Eu ma mai joc Triburile (http://www.triburile.ro/45025.html), imperiaonline ( imperiaonline.org). LA triburile ma numesc LarryX si la imperiaonline tot LarryX. Daca e sa va jucati si astea sa-mi dati un mesaj acolo.
Sus In jos
https://spartan.catsboard.com
Sir Gabius

Sir Gabius


Numarul mesajelor : 157
Varsta : 45
Localizare : Botosani,Romania
Data de inscriere : 11/12/2007

Ce alte jocuri mai jucati??? Empty
MesajSubiect: Re: Ce alte jocuri mai jucati???   Ce alte jocuri mai jucati??? EmptyJoi Ian 17, 2008 11:57 pm

Conquiztador e un joc de cultura generala foarte complex.Si acum mai nou joc Torncity
Sus In jos
[300] Leonidas
Admin
[300] Leonidas


Numarul mesajelor : 340
Varsta : 33
Localizare : Romania, jud.Buzau, com.Posta Calnau
Data de inscriere : 10/12/2007

Ce alte jocuri mai jucati??? Empty
MesajSubiect: aha   Ce alte jocuri mai jucati??? EmptyVin Ian 18, 2008 12:17 am

Stai asa ca stiu jocul. M-am jucat si eu pe el, dar nu ma mai joc.E cam nasol pentru mine. Dar ala care te joci mai nou acum cum este? sa scrii si adresa jocului.
Sus In jos
https://spartan.catsboard.com
Vizitato
Vizitator




Ce alte jocuri mai jucati??? Empty
MesajSubiect: intrebare!!   Ce alte jocuri mai jucati??? EmptyVin Ian 18, 2008 12:53 am

cine joak travian serios???? Very Happy
Sus In jos
Sir Gabius

Sir Gabius


Numarul mesajelor : 157
Varsta : 45
Localizare : Botosani,Romania
Data de inscriere : 11/12/2007

Ce alte jocuri mai jucati??? Empty
MesajSubiect: Re: Ce alte jocuri mai jucati???   Ce alte jocuri mai jucati??? EmptyVin Ian 18, 2008 1:01 am

Eu.
De ce?
Sus In jos
ULYSSESS

ULYSSESS


Numarul mesajelor : 17
Varsta : 41
Data de inscriere : 11/12/2007

Ce alte jocuri mai jucati??? Empty
MesajSubiect: Jocuri   Ce alte jocuri mai jucati??? EmptyDum Ian 20, 2008 2:46 pm

Si eu joc travian dar is cam slabut ca nu mi-am facut armata de la inceput:( si mai joc soccerproject iar pt cei interesati de fotbal am si un link http://www.soccerproject.com/index.php?section=3&lng=ro&uID=236529. Bafta!!!
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Ce alte jocuri mai jucati??? Empty
MesajSubiect: Re: Ce alte jocuri mai jucati???   Ce alte jocuri mai jucati??? EmptyMar Feb 05, 2008 2:25 am

eu mai joc bitefight, gladiatus si triburile lumea 4 ...am jucat triburile si pe lumea 3 am ajuns sa am 6 sate cu 10000 pct si le-am dat ca m-am plictisit, acu dau si satu de pe lumea 4 Smile)) l-am adus la vreo 4000 pct!
Sus In jos
[300] Leonidas
Admin
[300] Leonidas


Numarul mesajelor : 340
Varsta : 33
Localizare : Romania, jud.Buzau, com.Posta Calnau
Data de inscriere : 10/12/2007

Ce alte jocuri mai jucati??? Empty
MesajSubiect: Re: Ce alte jocuri mai jucati???   Ce alte jocuri mai jucati??? EmptyMier Feb 06, 2008 11:44 pm

super, da-mi mie. Vezi ca eu ma numeste LarryX pe triburile (pe toate lumine acelas nume) sa-mi dai un mesaj acolo cu parola. Wink
Sus In jos
https://spartan.catsboard.com
Sir Gabius

Sir Gabius


Numarul mesajelor : 157
Varsta : 45
Localizare : Botosani,Romania
Data de inscriere : 11/12/2007

Ce alte jocuri mai jucati??? Empty
MesajSubiect: Re: Ce alte jocuri mai jucati???   Ce alte jocuri mai jucati??? EmptyVin Feb 08, 2008 11:35 pm

E fain Triburile? Tot vorbiti de el...
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Ce alte jocuri mai jucati??? Empty
MesajSubiect: Re: Ce alte jocuri mai jucati???   Ce alte jocuri mai jucati??? EmptyLun Feb 11, 2008 5:55 pm

leo, baby....am promis satul de pe 4 la un prieten ca altfel ti-l dadeam.
Gabius, triburile este un joc strategic si cu cat avansezi mai mult si ai mai multe sate.....cu atat este mai "complicat" Smile) pt ca trebuie sa stai mult pe net pt acest joc, eu ajunsesem sa visez si cand dormeam ce sate mai cuceresc si faceam strategii in vise , pana nu am mai rezistat pt ca altceva nu mai faceam decat triburi Smile) si am dat satele!!!.....asa ca gandeste-te bine inainte sa te apuci de el Razz
Sus In jos
Sir Gabius

Sir Gabius


Numarul mesajelor : 157
Varsta : 45
Localizare : Botosani,Romania
Data de inscriere : 11/12/2007

Ce alte jocuri mai jucati??? Empty
MesajSubiect: Re: Ce alte jocuri mai jucati???   Ce alte jocuri mai jucati??? EmptyMar Feb 12, 2008 12:12 am

Mersi,my queen! Nu ma apuc de el...
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Ce alte jocuri mai jucati??? Empty
MesajSubiect: Re: Ce alte jocuri mai jucati???   Ce alte jocuri mai jucati??? EmptyLun Feb 18, 2008 1:18 pm

Complet de acord cu a noastra minunata regina!
Am jucat tribal wars...ajunsesem cu 26 de sate...mii de trupe...deja satele aveau denumiri codificate care imi dadeau informatii privitoare la tipul de trupe produse acolo, cantitate, putere...etc..
E teribil!
Ramai fara viata sociala...pui ceasu' sa sune noaptea ca sa dai atacuri sau sa te aperi, pierzi ore in sir la farming...
Nu recomand nimanui sa se apuce de asa ceva... Smile
Sus In jos
[300] Leonidas
Admin
[300] Leonidas


Numarul mesajelor : 340
Varsta : 33
Localizare : Romania, jud.Buzau, com.Posta Calnau
Data de inscriere : 10/12/2007

Ce alte jocuri mai jucati??? Empty
MesajSubiect: kk   Ce alte jocuri mai jucati??? EmptyVin Feb 22, 2008 2:18 am

Okay, nu-i nimic regina mea Very Happy .

Aveti dreptate, este foarte complicat. Mai ales daca joci pe toate lumile asa cum fac eu. Si pe toate am 2 sau mai multe sate. Pe lumea 3 am cele mai multe (8 la numar). deocamdata ma mai descurc ca am renuntat la functia pe care o aveam in trib. Eram general si deabea aveam timp sa mai fac si eu cate ceva ca in rest stateam sa ma ocup de tot felu de probleme. Dar cred ca in curand voi renunta si la joc si ma joc doar knightfight.
Sus In jos
https://spartan.catsboard.com
Sir Gabius

Sir Gabius


Numarul mesajelor : 157
Varsta : 45
Localizare : Botosani,Romania
Data de inscriere : 11/12/2007

Ce alte jocuri mai jucati??? Empty
MesajSubiect: Re: Ce alte jocuri mai jucati???   Ce alte jocuri mai jucati??? EmptyVin Feb 22, 2008 11:41 pm

M-am apucat de Gladiatus.E super si jocul si grafica.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Ce alte jocuri mai jucati??? Empty
MesajSubiect: Re: Ce alte jocuri mai jucati???   Ce alte jocuri mai jucati??? EmptyLun Feb 25, 2008 6:06 pm

Impartaseste si cu noi un link!
Sus In jos
[300] Leonidas
Admin
[300] Leonidas


Numarul mesajelor : 340
Varsta : 33
Localizare : Romania, jud.Buzau, com.Posta Calnau
Data de inscriere : 10/12/2007

Ce alte jocuri mai jucati??? Empty
MesajSubiect: X   Ce alte jocuri mai jucati??? EmptyMar Feb 26, 2008 10:08 am

M-am inregistrat si eu pe serverul ala nou si am jucat pana la level 2 si jumate si pe urma nu am mai jucat, totusi inca ma enerveaza.
Sus In jos
https://spartan.catsboard.com
Sir Gabius

Sir Gabius


Numarul mesajelor : 157
Varsta : 45
Localizare : Botosani,Romania
Data de inscriere : 11/12/2007

Ce alte jocuri mai jucati??? Empty
MesajSubiect: Re: Ce alte jocuri mai jucati???   Ce alte jocuri mai jucati??? EmptyMar Feb 26, 2008 11:51 pm

Sus In jos
Sir Gabius

Sir Gabius


Numarul mesajelor : 157
Varsta : 45
Localizare : Botosani,Romania
Data de inscriere : 11/12/2007

Ce alte jocuri mai jucati??? Empty
MesajSubiect: Re: Ce alte jocuri mai jucati???   Ce alte jocuri mai jucati??? EmptyMar Feb 26, 2008 11:52 pm

SEAMAN72 e bagat si el ,si sta f.bine in clasament
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Ce alte jocuri mai jucati??? Empty
MesajSubiect: Re: Ce alte jocuri mai jucati???   Ce alte jocuri mai jucati??? EmptyMier Feb 27, 2008 1:47 am

eu sunt pe server 1 la gladiatus Smile dar joc de destul timp, pe mine ma distreaza mult la licitatii si piata Smile))))))))))
Sus In jos
pietr

pietr


Numarul mesajelor : 10
Data de inscriere : 15/12/2007

Ce alte jocuri mai jucati??? Empty
MesajSubiect: Re: Ce alte jocuri mai jucati???   Ce alte jocuri mai jucati??? EmptyDum Mar 02, 2008 7:11 pm

DA!
Tribalwars iti mananca cu adevarat o groaza de timp. Eu joc pe srv englezesti 2, 6 si 12. Pe 2 si pe 6 sunt dezvoltat insa pe 12 de abia pe la inceput. Am acelasi ID - pietr.
Mai joc silentmurder, KF pe inca 3 servere, monstergame si talesofmagic.
Obisnuiam sa mai joc si imperiaonline, insa parerea mea e ca ala chiar iti lua timp - mai mult decat tribalwars. Acolo chiar trebuia sa fii online cand era nevoie. Acum consider un avantaj faptul ca se reseteaza lumea in imperia...parca o data la 6 luni...asa'i leonidas, parca tu spuneai ca-l joci? Asa ca m-am lasat.
A, bine ca mai jucam si jocurile astea 3dOnline: 2moons si metin2, insa n-am mai intrat de vreo doua luni...
Sus In jos
[300] Leonidas
Admin
[300] Leonidas


Numarul mesajelor : 340
Varsta : 33
Localizare : Romania, jud.Buzau, com.Posta Calnau
Data de inscriere : 10/12/2007

Ce alte jocuri mai jucati??? Empty
MesajSubiect: X   Ce alte jocuri mai jucati??? EmptyMar Mar 04, 2008 1:01 am

NU stiu la cat se reseteaza lumea la imperiaonline, dar asa cred ca la 6 luni. Dar celor care continua si in alte ere le da astia bonusuri multe la resurse si alte dealea.

Dar te rog ceva Pietr...scrie si link-ul la fiecare joc pe care il joci tu ca sa incercam si noi, poate ne place unu din ele Very Happy
Sus In jos
https://spartan.catsboard.com
Vizitato
Vizitator




Ce alte jocuri mai jucati??? Empty
MesajSubiect: Re: Ce alte jocuri mai jucati???   Ce alte jocuri mai jucati??? EmptyMar Apr 15, 2008 7:44 pm

si eu jucam pana acum cateva luni metin2...acolo sunt foe Arachton fie Balin!
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Ce alte jocuri mai jucati??? Empty
MesajSubiect: Re: Ce alte jocuri mai jucati???   Ce alte jocuri mai jucati??? EmptySam Apr 19, 2008 10:29 pm

Mai nou joc Syrnia!
E un rpg text based foarte interesant!
Tocmai am facut un clan numit Sparta!
Daca jucati dati-mi un mail (tot Arachton sunt si acolo) sa va bag in clan!

http://www.syrnia.com/?who=p_Arachton
Sus In jos
Continut sponsorizat





Ce alte jocuri mai jucati??? Empty
MesajSubiect: Re: Ce alte jocuri mai jucati???   Ce alte jocuri mai jucati??? Empty

Sus In jos
 
Ce alte jocuri mai jucati???
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sparta :: Diverse :: Jocuri-
Mergi direct la: